Germania 3 - 1 Romania

Written on joi, septembrie 13, 2007 by Alex

Dezamagire. Atat poate fi spus de amicalul de aseara pe care 'nationala' lui Piti l-a disputat in compania selectionatei Germaniei. Un meci slab facut de ai nostri. Dupa o prima repriza promitatoare, tricolorii nu au mai jucat fotbal. "Aceasta infrangere este ca un dus rece pentru noi" a spus Adi Mutu, capitan in lipsa lui Cristi Chivu, accidentat in debutul partidei.
"Trebuie sa ne dam seama de meciurile care conteaza, cum este cel cu Olanda. Atunci cand ai ocazie nu trebuie sa ierti. Nu cred ca am avut o atitudine de meci amical, probabil am primit o relaxare dupa meciul cu Belarus" a declarat acelasi Mutu.
Portarul Rapidului, Dani Coman, a facut un meci foarte slab, cu exceptii in prima repriza cand a avut niste parade destul de bune.
Acest meci ne'a adus cu picioarele pe pamant, stricand seria de victorii consecutive. Mai important este meciul cu Olanda din preliminariile Euro 2008, pe care toata lumea vrea sa fie castigat de romani.
Sport.ro da din nou dovada de idiotenie si stupiditate, citand "finalul amicalului Germania 3 - 0 Romania".

P.S.:Articolul 'ProTV, lasa-ne!' a fost al 10-lea scris de mine pe acest blog :)